SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

​Analiz fiyatlarını düşürmek mümkün müdür?

Analiz fiyatlarını belirlemek kurumumuzun elinde değildir. Her yıl ocak ayında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından fiyatlar belirlenerek liste halinde bütün Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüklerine yolanmakta olup, standart fiyatlar kullanılmaktadır. Web sitemizin Analiz Ücretleri başlığı altında Genel Hükümler bölümü ziyaret edildiğinde bu konuyla ilgili bilgiler görülecektir.


Analiz sonuçları daha kısa zamanda verilebilir mi?

Her analizin standart çalışma yöntemine göre belirli bir süresi vardır. Web sitemizin Analiz ve Fiyatlar kısmında gerekli bilgiler verilmiştir. Kurum olarak özellikle ihracat ve ithalat numunelerine öncelik verilerek ve numune kontrol çalışma saatleri ileriye çekilerek gerekli özveriler yapılmaktadır.


Laboratuvarınızda yapılan analizler hakkında bilgi ve konuyla ilgili eğitim verilebilir mi?

Laboratuarda yapılan tüm analizlerle ilgili bilgi verilebildiği gibi -bilgi almak isteyen kişinin yetki kapsamıyla sınırlı olmak üzere-, günlük 50 TL. Ücret ve eğitime konu olan analizin ücreti karşılığında her türlü uygulamalı eğitim talep halinde verilmektedir.


Analiz listenizde yer almayan analizler talep edilebilir mi?

Analiz yelpazemizde yaklaşık 200 çeşit analiz bulunmaktadır. Bunun dışında talep edilen analizlerin yapılması mümkün olmayıp, analizi yapabilen kurumlarla iletişime geçilerek müşteriye yardımcı olunmaktadır.

''