Müdür Yardımcımız

ZEKERİYA GEÇGEL

MÜDÜR YARDIMCISI

​ 

     1960 YILINDA Samsun İli Kavak İlçesi'nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Kavak'ta tamamladı. 1982 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 1983 yılında Yedek Subay olarak askerlik görevini ifa etti.

     1985 yılında askerlik görevini tamamlamasını müteakip yine aynı yıl açılan Bakanlık sınavını kazanarak, 1986 yılı Şubat ayında Erzurum Tarım İl Müdürlüğü Proje ve İstatistik Şube Müdürlüğü'nde Biyolog olarak göreve başladı. Bir müddet de aynı kurumda Kontrol Şubesi'nde çalıştıktan sonra 1989 yılı Ağustos ayında Amasya Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'ne atandı. 1993 yılı Kasım ayına kadar Amasya'da çalıştı ve burada değişik projelerde görev aldı. Su analizleri ve Mikrobiyolojik analizler üzerine çeşitli kurslara katıldı.

     1993 yılı Kasım ayında Samsun Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nde göreve başlayan Zekeriya Geçgel, bu kurumda da bir süre su analizleriyle ilgili çalışmalar yaptı. 2000 yılından itibaren aralıklarla idari görevlerde bulundu.

     Halen Samsun Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcılığı görevini tedviren ifa etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

''