Müdürümüz

http://gidalab.tarim.gov.tr/samsun/Belgeler/Kurum%20M%C3%BCd%C3%BCr%C3%BC.png

OSMAN AYDIN

KURUM MÜDÜRÜ​

    

1963 yılında, Samsun'un Bafra ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Bafra, Ortaokulu Tokat, liseyi ise Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi ve Bafra Lisesi'nde okudu. Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun olduktan sonra, Yüksek Lisansını Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (1996) tamamlayarak Yüksek Mühendis unvanını aldı.

     1989 yılında ifa ettiği kısa dönem askerlik hizmetini müteakip, 1990 yılında Tokat İl Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nde göreve başladı. Bu kurumda sırasıyla 1992-1996 yılları arasında (Valilik Onayı) Müdür Yardımcılığı ve 1996-1997 yılları arasında (Valilik Onayı) Müdürlük görevlerinde bulundu.

     2000-2011 yılları arasında Bakanlık Onayı (tedvir) ile Samsun İl Kontrol Laboratuvar Müdürü olarak görev yaptı. 2011 yılında Bakanlığımızın yeniden yapılandırılmasından sonra aynı yıl Bakanlık Onayı (yürütme) ile Samsun Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü olarak göreve atandı. Halen bu görevi yürütmektedir.

     Memuriyeti süresince katıldığı çeşitli kurs, eğitim, proje ve seminerlerin yanında 2003 yılında AB destekli "Türkiye'de Gıda Denetim Hizmetlerinin Desteklenmesi" projesi kapsamında İngiltere'de akredite laboratuvarlara çalışma ziyareti, 2004 yılında "Tohum, Fide ve Islahçı Hakları ile İlgili AB Mevzuatlarına Mevzuatlarımızın Uygunlaştırılmasında, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Kapasitesinin Geliştirilmesi ve Etkili Uygulamalar" projesi kapsamında Hollanda'ya çalışma ziyareti, 2010 yılında Fransa'da Enstitü ve laboratuarlara çalışma ziyaretlerinde bulundu.

     Yabancı dil olarak orta derecede İngilizce bilen Osman Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır. 

''