Kimyasal Laboratuvar Birimi

 

 

Birim Sorumlusu Naciye YEREBAKAN

Gıda sanayi ve ticaretinde yaşanan hızlı değişim süreciyle birlikte maddelerin üretim teknikleriyle gelişmekte ve buna paralel olarak ürün çeşitliliğinde artışlar olmaktadır.Tüketiciye sunulan gıda maddelerindeki çeşitlilik arttıkça gıda maddelerinin kontrolü önem kazanmaktadır.

 

. .Gıda güvenliği ve kalitesi günümüz dünyasında vazgeçilmez bir unsur olmuştur.Kalite kriterlerinin standardizasyonu gerek ekonamik açıdan gerekse tüketici memnuniyeti açısından önemli bir rol oynamaktadır.

 

...Laboratuvarımız gıda ve gıda güvenliğine halk sağlığına yönelik özel istek ve denetim kapsamında yaptığı analizlerle hizmet vermektedir.

 

...Laboratuvarımıza getirilen ithalat, resmi , özel istek ,denetim ve bakanlığımızın izleme projeleri çerçevesinde alınan numuneler, şahıs ve firmaların özel istek numunelerinin analizleri, Türk Gıda Kodeksi , Türk Standartları, Gıda Maddeleri Tüzüğü, Uluslararası metodlara göre yapılmaktadır.Metodların güncelliği takip edilmektedir.

 

 Kimyasal analiz laboratuvarında gıda, gıda katkı numunelerinin  balda briks,diastastaz (alfa-amilaz aktivitesi tayini (spektrofotometrik)), Prolin tayini,  kül tayini,  asitlik analiz çalışmaları devam etmektedir.Çay analizlerinde  selüloz  analiz çalışmaları başarıyla yapılmaktadır.

 

...Uzman kadromuz ile TSE veya Uluslararası kabul görmüş metodlarla analizler müşteri ihtiyaçlarına ve mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmektedir.Laboratuvar sonuçlarının güvenilirliğinin kanıtlanması adına yeterlilik testlerine katılarak teknik yeterliliğimizi testlerinde başarılı sonuçlar alınmıştır.

 

...Gıda sektörü dinamik bir sektör olup, buna paralel bir laboratuvar olarak bilimsel gelişmeleri yakın takip etme yoluyla her geçen gün çeşitliliğini arttırarak ve uygulanmayan analizleri yapılır duruma getirerek analiz kalitesini yükseltmek hedeflerimizdir.

                                                       PERSONEL LİSTESİ

ADI SOYADIÜNVANITELEFON (DAHİLİ)
NACİYE YEREBAKANKİMYA MÜHENDİSİ 0464 2145895 (23)
HASAN ORHAN ÇETİNVETERİNER HEKİM0464 2145895(23)

 

''