Numune Kabul ve Rapor Düzenleme Birimi

​          Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü Numune Kabul ve Rapor Düzenleme Birimi; denetim, resmi ve özel istek olarak elden, posta veya kargo ile laboratuvarımıza gönderilen numunelerin kabul edildiği, uygun olanların ilgili analiz birimine sevk edilerek analiz sonuç raporları düzenlenmesi ile ilgili işlemlerin yapıldığı bölümdür.

          * Özel istek analizler için;

- Numunede hangi analizlerin yapılacağı açıkça belirtilmelidir.

- Numuneler orijinal ambalajında veya uygun ambalajda (mikrobiyolojik analizler için steril kap) olmalıdır.

- Numune miktarı istenilen tüm analizlere yetecek miktarda olmalıdır.

- Özel istek numuneleri ile İhracat, İthalat ve Şahit numunelerde yapılan analizler ücretli olup; analiz ücretleri analiz başlamadan önce kurum hesabına yatırılmalıdır.

- Özel istek numunelerinde analiz sonucu değerlendirmeleri Türk Gıda Kodeksi Ürün Tebliğleri, TSE, Gıda Maddeleri Tüzüğü veya şartname, etiket gibi istenilen kriterlere göre yapılır.

          * Bakanlık denetmenleri tarafından denetim amaçlı alınan numuneler Resmi Numune Alma Prosedürü' ne uygun şekilde gönderilmelidir.

          * Numune Kabul ve Rapor Düzenleme Biriminde  dört personel görev yapmakta olup, cihaz olarak da 2 adet gıda termometresi, 2 adet buzdolabı, 2 adet terazi, 1 adet derin dondurucu ile 1 adet öğütücü bulunmaktadır.

Hafize KUTLUK (Mühendis)- Birim Sorumlusu

Metin USLU (Vet. Hekim)- Yrd.

Süreyya GÜNDÜZALP (Vet. Hekim)

Gülfem YETİŞ (Laborant)

2017-06-22-1239.jpg

 

2017-06-22-1238.jpg

''